Nedir Bu Konsept Okul?

Konsept okul, klasik eğitim – öğretim programlarının yanı sıra belirli alanlara ağırlık vererek  daha donanımlı, daha mutlu, daha sağlıklı ve daha başarılı bireyler yetiştirme hedefi güden bir anlayıştır. Karabük’ün ilk konsept okulu olan Karabük AÇI Koleji 4 farklı konsepti bünyesinde barındıran bir sistem uygular.

Doğal Yaşam Konsepti : AÇI’da doğayla içiçe büyüyen öğrenciler yetişir. Giyerler öğrencilerimiz tulumlarını, ekerler kolej tarım alanına türlü türlü tohumları. Daha sonra o sebzeleri, bitkileri gün be gün büyütmenin hazzını yaşarken bir yandan da sorumluluk duyguları gelişir. Ayrıca kolej bahçemizde yer alan hayvan barınağındaki  kedi, köpek, tavuk ve tavşanlarla ilgilenen, onları besleyen ,  onlarla oynayan öğrencilerimiz için doğal yaşam konsepti böylece tamamlanmış olur.

Sınavlara Hazırlık Konsepti:  Dershanecilik kültüründen gelen; kadrosu, sistemi ve yayınlarıyla Türkiye dereceleri çıkartan AÇI markası şimdi bu birikimini AÇI Koleji öğrencileri için kullanıyor.  Okulumuz; dershane mantığıyla sınava hazırlık programı uygular, etüt merkezi mantığıyla eksikliklerinizi nokta atışı giderir, özel ders mantığıyla bu süreci birebir takip eder.

Sosyal Yaşam Konsepti : AÇI’da  astronomi kulübünden felsefe kulübüne, gastronomi kulübünden münazara kulübüne farklı  alanlarda faaliyet gösteren 18 öğrenci kulübü ve tam 35 aktivite bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu kulüp faaliyetlerine katılarak iletişim ve liderlik becerilerini geliştirirler, kişiliklerinin daha iyi oluşmasını sağlarlar, grup içinde çalışmayı öğrenirler ve kendilerini daha iyi ifade etme şansını yakalarlar.

Sağlıklı Yaşam Konsepti:  AÇI’da öğrencilerimiz okulumuzda yer alan kapalı yüzme havuzu ile yüzme sporu yaparken  yine okulumuzda yer alan kapalı spor salonu ile bale, jimnastik ve diğer sportif etkinlikleri gerçekleştirebilecektir.  Açık alanda ise futbol, voleybol ve basketbol  oynama imkanı bulurken, belirli zamanlarda ise at çiftliğine götürülüp at binmeleri sağlanarak hipoterapi  uygulanacaktır. Ayrıca okul hemşiresi ve okul psikoloğu, AÇI Kolejindeki sağlıklı yaşam konseptinin önemli birer parçasıdır.

AÇI’DA MUTLU, SAĞLIKLI VE BAŞARILI ÇOCUKLAR YETİŞİYOR!