Basın Toplantımız Gerçekleşti

25 Yıllık Eğitim deneyimine sahip olan AÇI eğitim kurumları yurt genelinde yer alan 140’tan fazla eğitim kurumuna bir yenisini daha ekliyor. Karabük’ün ilk ve tek konsept okulu olan AÇI Koleji açılıyor.
Karabük AÇI Koleji olarak bu güzel haberi paylaşmak için Karabük basın mensupları ile, düzenlediğimiz basın toplantısında bir araya geldik.

Çok sayıda vatandaşın ve basın mensuplarının katılımı ile gerçekleştirilen tanıtım kokteyline AÇI Eğitim Kurumları Batı Karadeniz Bölge Temsilcisi ve Karabük AÇI Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ünal, AÇI Yayınlarının Genel Müdürü İsmet Akbeyaz, AÇI Eğitim Kurumları Kastamonu il temsilcisi Resul Yorulmaz, eğitimci Serhat Alper, işadamı Salih Aydın ve Karabük T.S.O Meclis Başkan Yardımcısı Muhammet Aydın katıldı.

Tanıtım kokteylinde açılış konuşmasını yapan AÇI Eğitim Kurumları Batı Karadeniz Bölge Temsilcisi ve Karabük AÇI Koleji Genel Müdürü Oğuzhan Ünal şunları söyledi;

“İsmim Oğuzhan Ünal. 1979 Karabük doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Karabük’te yükseköğrenimimi ise Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesinde tamamladım. Karabük’te 2005 yılında AÇI Dershanesini, genel merkez ortaklığı ile kurduğumuzda ben de kurucu müdürlük görevini üstlendim.  Daha sonra AÇI Yayınlarının Türkiye çapında KPSS genel koordinatörlüğüne getirilip Ankara’da çalışmalarıma devam ettim.

Başta Ankara olmak üzere güzel ülkemizin pek çok ilinde eğitim bilimleri üzerine ders ve seminerler verdim. Üniversitelerde konuşmalar yaptım. Geçen gün arkadaşlar hesap etti. 120 seminer olmuş. Allaha şükürler olsun. Bu süreçte bu çalışmalarım dolayısıyla Türkiye de 40’dan fazla şehri, dünyada ise 15 ülkeyi gezdim.

Bütün bu bilgi birikimi, gençlere faydalı olmak için, yayınevlerinin talepleri doğrultusunda yazdığım kitaplara aktardım. Tam 16 kitabın yazarlığını, 3 kitabın editörlüğünü yaptım.

Peki bunları niye anlatıyorum? Yaptığım bütün bu çalışmaların bana yüklediği sorumluğu daha iyi ifade etmek için.

Eğitim adına ekibimle, yol arkadaşlarımla yaptığım bu güzel çalışmalar Karabük halkında bir beklenti oluşturdu.  Herkesin söylediği şuydu: Oğuzhan hocam okul açmalısınız.

Oysa ben şartlar olgunlaşmadan, hayalimdeki, düşlediğim, uluslararası standartlara sahip bir okulu açamayacaksam okulculuğa hiç girmeyeceğimi ifade ettim. Ancak gün geldi. Bu dev güç birliği ortaya çıktı. Muazzam bir işbirliği oluştu ve genel merkez ortaklığı ile Karabük’ün ilk ve tek konsept okulunu açmanın vakti geldi çattı. Karabük’ümüze, bölgemize hayırlı uğurlu olsun.

Markamız, AÇI Koleji. 140 tan fazla eğitim kurumu olan, uluslararası akreditasyonlara sahip dev bir marka. Ve dev bir güç birliği var şu anda burada.  Şu anda biz burada 6 kişiyiz ama perde arkasında onlarca kişi şu anda çalışıyor AÇI Koleji için. Detaylı bilgileri gün be gün gerek sosyal medyadan gerekse Karabük basınımız vasıtasıyla Karabük halkı ile paylaşacağız. Son olarak diyorum ki… Biz bir okul düşledik. Gelin bu düşü çocuklarımız için, birlikte gerçekleştirelim.”

Karabük AÇI Koleji kurucu sahiplerinden Salih Aydın ise “Ben Karabük’te inşaat ve eğitim sektöründe faaliyet gösteren bir iş insanıyım. Karabük’te özel eğitim yatırımlarında birçok projede öncü oldum. Bilindiği üzere Karabük her yıl Türkiye genelinde eğitimde başarılarıyla ilk sıralarda yer almaktadır. Biz de AÇI Koleji ailesi olarak bu başarıya başarı katmak için geliyoruz.

Amacımız kazanılmış olan başarıları korumak ve çıtayı daha üste çıkartarak ilk sıralarda yer almak yerine ilk sırada olmaktır. Oğuzhan hocamın da belirttiği gibi ‘Konsept Okul’ projemiz ile öğrencilerimizi buluşturmak için heyecanla bekliyoruz. Bu yatırımımızın Karabük için hayırlı olmasını diliyorum. Bu sırada tüm öğretmenlerimizin geçmiş öğretmenler gününü kutluyorum. Son olarak da bundan sonra Karabük’te eğitim denilince ilk önce Akıllara AÇI kolejinin gelmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

AÇI Koleji kurucu sahiplerinden Muhammet Aydın ise “Kardeşimle inşaat sektöründe gösterdiğimiz başarıyı, eğitim alanında da göstermeye başladık. Ama biz en başarılı işler ile anılmayı tercih ediyoruz ve AÇI Koleji Konsept okulu projemizi hayata geçirerek yine en iyisini yaptığımızı göstereceğiz. Karabüklü vatandaşların çocukları ile ilgili en iyi eğitimi nerede aldırabilirim telaşesini de ortadan kaldıracağımıza inanıyorum.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.